Co a na co jsou Bachovy esence?

11.07.2021

Bachovy květové esence jsou metodou komplementární medicíny, která pomáhá harmonizovat naše EMOCE, a tedy celé naše já - uvádí do rovnováhy naše tělo, duši a mysl. Jsou to energie z květů schované do malé lahvičky, která se nazývá mateřská tinktura - z této lahvičky esenci užíváme buď přímo při nárazových výkyvech emocí, nebo ji mícháme do užívací lahvičky, pokud potřebuje řešit dlouhodobější stav.

"Soulad s naší duší je předpokladem našeho zdraví"

...řekl Dr. Bach, který tuto metodu vynalezl, a věřil, že jakmile je odhalen výkyv v emocích, je odhaleno i vodítko k nemoci těla. Proto je důležité udržovat emoce v harmonii, abychom předešli vzniku nemoci, nebo, pokud již nastala, abychom se rychleji udravili. Věřil, že uzdravení mysli vede k odstranění příčiny nemoci.

Jak taková esence vypadá?

Květová esence vznikla předáním energie z květů do vody za předepsaných postupů, která byla dále konzervována v 27% alkoholu a prodává se v 10ml nebo 20 ml lahvičce, která se nazývá mateřská tinkutra. Tato je poté užívána koncovým zákazníkem, nebo se z ní míchá užívací lahvička, kterou obvykle míchá praktik Bachových esencí na základě konzultace.

Esencí je dohromady 38 + jedna směs navíc známá jako Krizová esence - krizová esence se považuje za jednu esenci, avšak fakticky se skládá z pěti esencí, které jsou obsaženy v seznamu 38 Bachových esencí.

Všechny jsou v tekuté formě, a pokud se míchají do takzvané užívací lahvičky, může jich být až 7 dohromady, aby byl stále zaručen správný účinek.

KVĚTOVÉ ESENCE SE VYBÍRAJÍ VŽDY NA MÍRU NA KONKRÉTNÍ NEGATIVNÍ POCITY.

Z tohoto důvodu je vždy potřeba míchat esence idividuálně na právě vaše pocity. 

Směsi esencí v obchodech jsou, dá se říct, marketingovým tahem, jelikož NE KAŽDÝ SE CÍTÍ VE STEJNÉ SITUACI STEJNĚ, a tedy je třeba, aby si esenci na konkrétní pocit člověk vždy vybral sám a definoval ho (mám strach, cítím depresi, vztek, úzkost, mám podkopané sebevědomí, všechno se na mě valí, neumím se rozhodovat, bojím se říkat ne, mám strach o děti, zažila jsem šok, trauma, jsem moc kritická,netrpělivá, lístostivá, potřebuji aby mi lidé vraceli moji lásku atd….)

Květové esence se absolutně nevylučují s žádným zdravotním stavem ani s léky.

Květové esence nám nemohou nám dát nic, co bychom v sobě již neměli - pomáhají jen zavést rovnováhu do NAŠICH emocí. Pokud bychom někdy zvolili esenci chybně, neudělá nic špatného, pouze může utlumit působení ostatních esencí z užívací lahvičky.

A proč mít emoce v rovnováze?

Br. Bach byl studovaný lékař a všiml si, že jeho pacienti, kteří jsou nemocní, zároveň v sobě řeší nějaké negativní emoce.
Věřil, že nemoci jsou důsledkem nerovnováhy mezi tělem a myslí a nové léky hledal v přírodě. Zastával názor, že onemocnění není primárně následkem fyzických příčin. Spíše je důvodem hlubší vnitřní disharmonie pramenící z emoční nestability. Strach a úzkost dle něj narušovala přirozenou vitalitu těla a vedla ke ztrátě přirozené obranyschopnosti. Jeho ambicí bylo vytvoření jednoduchého systému léčby, který by se vyrovnal s onemocněním pomocí přímého řešení nerovnováhy. Rozhodl se poznávat souvislosti mezi náladou člověka a jeho nemocí, mezi disharmonií v duši a projevem této disharmonie na těle v podobě nemoci. Později se úplně vzdal titulu lékaře a sám sebe nazýval bylinkářem.
Sám testoval esence na sobě, a i přesto, že mu lékaři na začátku jeho bádání dávali krátkou dobu na uzdravení nádorového onemocnění, prodloužil si život o celých 19 let (a tedy navíc semřel na srdeční selhání).

Chtěli byste dát své emoce do rovnováhy?

Napište mi

FACEBOOK

Zde se můžete přidat do uzavřené skupiny o Bachových esencích:

BLOG O MATEŘSTVÍ

Drahá Erin, má milovaná dcero,
je to ještě živě v mé hlavě, kdy mi kamarádka koukla do dlaně a řekla, že budu mít tři děti a třetí bude holčička. Věděla jsi moc dobře, kdy je tvůj správný čas. Nechala jsi do našeho života přijít nejprve své dva bratry, abych se něco naučila. Ne to, jak být (snad) dobrou mámou,...

Ještě než jsem otěhotněla, zjistila jsem si dost věcí o tom, jak funguje systém v Německu, kde momentálně pobýváme. Pokud člověk plánuje rodit v porodním domě, nebo doma, musí jednat hodně rychle, aby si zajistil místo, jinak může mít prostě smůlu. A když říkám rychle, tak mluvím o týdnu, kdy se na počůraném papírku objeví dvě čárky.

Kam dál v této sekci

Přečtěte si, co je nového v této sekci

Každá jsme jiná a jedinečná, ale společnost a její vliv nás donutila dívat se na sebe z různých úhlů, v kterých máme tendence být k sobě kritické, nedostatečné, méněcenné... Stačí jedna poznámka v dětství, která v nás zanechá hlubokou stopu, aniž si to jako dospělé uvědomujeme. A tak se dnes zaměřujeme často na detaily spojené s naším tělem namísto...

V předchozím článku jsme si řekli, co to Bachovy esence jsou a už víme, proč je důležité být v souladu se svojí duší a mít emoce v rovnováze. Co všechno ale dokáží Bachovy esence řešit? V podstatě všechno, jen je třeba dokázat to definovat.