Život je můj ateliér

Jana Duco - fotografka

NEJVÍC MĚ BAVÍ FOTIT, KDYŽ TO NIKDO NEČEKÁ.

Fotografie mě neprovází celý život, ale přišla jsem jí na chuť, když jsem studovala vysokou školu, a to zpočátku z druhé strany objektivu. Pak přišla první zrcadlovka a stěhování do Mexika, kde jsem v roce 2009 absolvovala vcelku rozsáhlý kurz fotografie se skvělým učitelem, od kterého mi utkvěla jedna důležitá myšlenka v hlavě:

Není důležité, jestli je fotografie správně zkomponovaná podle nějakých pravidel, je důležité, že je taková, jakou jste ji chtěli mít a vyjadřuje to, co jste jí vyjádřit chtěli.

A s tím jsem začala, bez ohlížení se kolem sebe a porovnávání, protože každý z nás je jedinečný s jedinečným vkusem. Po letech focení na cestách jsem se tak dostala až sem. K Život je můj ateliér. Protože právě život je to, co chci do fotky vnášet a žádný ateliér k tomu není třeba.

Běžné radosti, maličkosti, drobné úsměvy, u kterých se v rychlosti života ani nestíháme zastavit, slzy radosti i dojetí, emoce při zrození nového života, radost z prvních krůčků vašich dětí a nebo ty pocity, když se ocitnete na místě, které milujete a znovu se na něj vracíte...

Podívat se na takové fotky je jako vrátit se do toho momentu. Zahřejí, dojmou, nebo vykouzlí úsměv na tváři. To je to co miluji.


JSTE KRÁSNÍ TAK JAK JSTE

Stát se rodičem znamená začít novou životní etapu. Vše se změní. My se změníme. Občas i zapomeneme (obzvlášť ženy), jak krásné jsme. A hodně často si neuvědomujeme, jak úžasné všechny ty momenty jsou, protože je to občas opravdu těžké. Uchovejte své vzpomínky, uvědomte si, jak jste krásné a milujte se ♡


FOTOGTRAFIE Z PORODU

Fotit porody je jeden z mých snů. Momentálně jsem sice pracující ženou a maminkou na plný úvazek, ale příchod nového života na svět je pro mě tak fascinující, že zvěčňovat tento zážitek pro vás by mě neskonale naplňovalo.

Takové fotografie jsou vždy intimní záležitostí a jsou zvěčněním silného okamžiku. Já vám ten svůj zprostředkovávám, abych se vám trošku odhalila, získala si vaši důvěru a nastínila, jak tyto momenty lze nezahalit jen do mlhy vzpomínek.

Pokud jste na to připravené, kliněte na fotografii níže a nechte se unášet na vlně našeho porodního příběhu.

Ten může být jednou i váš.


REFERENCE

Miroslava Tomaško

personal coach

This was not a regular photo shooting. It was so much more than that. I haven`t ever considered myself pretty. Until this woman came across my life. For the first time I could recognize the power and vulnerability, the youth and maturity in me. Through those pictures. It's more than just having fun and taking pictures. It's a life changing experience. It is more like a therapy. There is some true magic in here. I swear. Go and give yourself a chance. It is absolutely worth it. Thank you so much Life Is My Atelier. You are very special and very very talented.

Cammy Romanuck-Murphy

Speech-Language Pathologist, Professor,
and Cookbook Author for a Cause

Jana is an incredibly talented photographer. Her special ability to capture natural and candid photos is amazing! She has a calming presence and is a flexible, competent, and well-rounded photographer. I will work with her again and again, and I would recommend her to anyone!

Kamila Viitala

S Janou je radost být, je to typ člověka povahou Buddha, který skvěle vyjde s každým, i s rarachem mého ražení. Nejvíc se mi líbí její cit zachytit krásu nošení dětí v šátku, díky čemuž mám na památku hned několik nádherných snímků svých oblíbených šátků. Jana je nadaná fotografka a její snímky vždy umí překvapit. Ze setkání s ní rozhodně nikdy neodejdete s rozpačitým pocitem, získá si vaši přízeň hnedka, což je přesně deviza pro to, aby mohly vzniknout nestrojené uvolněné snímky.

Ines Kovac Ivanovic

Amazed by this beautiful young woman. She's professional, simple, imaginative, natural and super creative! We had one extraordinary randez-vous, full with positivity! You know, sometimes you get those butterflies in stomach about something. It was a click.

Happy I had the opportunity to get to know this super-mom and great photographer! Her fingers made us some lifetime memories we will always look backon and cherrish. We usually say - 1 picture is worth 1000 words... she caught our true feelings in those pictures, those once-in-a-lifetime seconds people usually forget about, small things that matter the most!!

Definitely recommend, we're certainly her customers from now on!

Tomáš Berit

Manažer /ARTO DESIGN s.r.o.

Na Janiných fotkách si cením toho, že chápe lidi, náladu okamžiku a situaci jako celek. Moc dobře totiž ví, že zaujmout a dělat originální fotografie v první řadě znamená nebýt prvoplánový. A za to děkuji.

Míša Bínová

S Jančou jsem fotila 3x a pokaždé z toho vzešly nádherné, osobité a úžasné fotky. I přesto, že jsem před foťákem dřevo, Janča pokaždé poradila, pomohla, aby na fotkách vyniklo to nejlepší. Skvěle se s ní spolupracuje, všechna její práce má úžasnou energii a sílu.